Divadlo TICHO a spol.
Duncan Macmillan & Johny Donahoe

Všetky úžasné veci

Miro Noga

Najbližšie hráme:

Pozri program na budúci mesiac.

Slovenská premiéra svetovo úspešnej hry Duncana Macmillana a Jonnyho Donahoea Všetky úžasné veci v TICHO a spol. v hlavnej úlohe s Mirom Nogom.

Uvažovali ste niekedy nad tým, koľko je na svete úžasných vecí, pre ktoré stojí za to žiť? Pre ktoré sa oplatí to nevzdať?

Monodráma Všetky úžasné veci v podaní skvelého Mira Nogu je pútavým rozprávaním o živote muža, ktorý vyrástol v tieni opakovaných pokusov o samovraždu svojej mamy. Hovorí nám svoj vlastný príbeh, príbeh milujúceho syna, ktorý sa rozhodol vytvoriť zoznam všetkého úžasného, čo na tomto svete je, aby svojej depresívnej mame dokázal, že každý deň môže objaviť niečo nové, pre čo stojí za to žiť. Podarí sa mu ju presvedčiť? A podarí sa mu o tom presvedčiť samého seba?

 


Táto dojímavá monodráma, ktorá od čias svojho vzniku vypredáva javiská po celom svete, vznikla ako spolupráca jedného z najvýznamnejších súčasných britských dramatikov Duncan Macmillana (Ľudia, miesta, veci; Pľúca) a komika Jonnyho Donahoea, pre ktorého je táto hra aj jeho osobnou výpoveďou. No nečakajte dušu drásajúcu tragédiu. Práve naopak.Všetky úžasné veci sú plné radosti, smiechu a spontánnosti. Lebo práve to sú tie úžasné veci, pre ktoré sa oplatí žiť.

Účinkuje: Miro Noga

Réžia: Robo Horňák

Preklad a dramaturgia: Miroslava Košická

Scénografia a grafický dizajn: Jakub Branický

 

Fotografia na plagát: Daniel Krnáč

Fotografie z predstavenia: Simona Babjaková

 

Verejná generálka: 17. 5. 2019

PREMIÉRA: 18. 5. 2019

Z verejných zdrojov podporili:
Fond na podporu umenia
Staré Mesto - srdce Bratislavy
Bratislavský samosprávny kraj