Stanislav Piatrik

Divadlo K

Výstava fotografií

Najbližšie:

Pozri program na budúci mesiac.

Autor fotografií od roku 2016 dokumentujem o.z. Projekt Kekse, inak nazývané Divadlo K. Prezentované fotografie sú vyberané z rozsiahleho archívu.

Stanislav Piatrik (1979) žije a tvorí v Bratislave a v Hontianskych Trsťanoch. Detstvo strávil v Žemberovciach, kde ukončil aj základné vzdelanie. Vysokoškolské vzdelanie a doktorandské štúdium absolvoval na Akadémii v Banskej Bystrici, odbor Voľné výtvarné umenie, Ateliér grafika – priestor – synergia u doc. Roberta Bruna, akad. mal., stáž v Budapešti v Hungarian University of Fine Arts. Vo svojej tvorbe uplatňuje médium čistého papiera. Obvykle sú to priestorové inštalácie. Momentálne sa venuje videu a fotografii.

„Veľká časť snímok je čiernobielych, no nevymedzujem sa farbe, nechávam ju zaznieť tam, kde som ju vnímal intenzívne už počas záznamu. V tých iných prípadoch pracujem hlavne s kontrastom. Séria ponúka napríklad portréty, ktoré sú niekedy inscenované a inokedy spontánne. Vychádzal som hlavne zo záznamov troch hier: Mŕtve duše 2017, Nezachytené fotografie 2019, Pocestní 2020. Ďalej sú tam workshopy, skúšky, tímbildingy a iné činnosti komunitného života divadla.“