Nové divadlo v Nitre
Cyklus hosťovaní nezávislej kultúry v Tichu

4 ženy na konci sveta

Šarmantný poetický kabaret o vynaliezavosti žien v réžii Jakuba Nvotu.

Ľubomíra Dušaničová, Lucia Korená, Katarína Petrusová, Agáta Spišáková, Lucia Miklášová a.h.

Najbližšie:

Pozri program na budúci mesiac.

Povedať, že je to činohra je hlúpe, tvrdiť, že je to kabaret, je smiešne, chváliť sa, že je to stand up, je nezodpovedné. Je to. Štyri ženy na malom javisku, majú čo stratiť, lebo nič neskrývajú.

Štyri ženy na malom improvizovanom javisku sa zase raz rozhodli povedať a vyspievať všetko. To sa z času na čas v divadle stáva. Vieme však, že keď chce taká žena, konkrétne herečka, povedať všetko – tak vlastne iba zúrivo hľadá to jedno jediné naozaj dôležité slovo. A robí to, verte, dramaticky.

Sú krásne, silné i zraniteľné. Majú čo stratiť, lebo nič neskrývajú. Ony nehrajú, ony sú a budú aj medzi vami. Štyri ženy – herečky a muzikantky sa rozhodli povedať a vyspievať VŠETKO. Keď však chce taká žena, konkrétne herečka a ešte aj muzikantka, povedať všetko — tak zúrivo hľadá to jediné naozaj dôležité slovo. Je ním láska, rodina, sex či nebodaj hymna? Pôvabne krehký kabaret s prvkami poézie, stand-upu, pôsobivej živej hudby a spevu je o hľadaní zmyslu života a vynaliezavosti žien na konci sveta. Svojím šarmom i humorom vám príjemne ulahodia dámy Ľuba Dušaničová, Lucia Korená, Katarína Petrusová, Agáta Spišáková a Lucia Miklášová a.h. Na konci sveta sa dozviete VŠETKO!

Nové divadlo v Nitre je skupina profesionálnych divadelníkov, ktorá tvorí inscenácie pre deti, mládež i dospelých. Pôvodne tvorila súčasť Starého divadla Karola Spišáka v Nitre, ale na jar 2016 založili svoje Nové divadlo.

Viac o Novom divadel nájdete TU.

Autor: Jakub Nvota
Dramaturgia: Veronika Gabčíková
Výtvarná spolupráca: Karel Czech
Hudobná spolupráca: Vladimír „Slnko“ Šarišský
Réžia: Jakub Nvota

Hrajú:
Ľubomíra Dušaničová
Lucia Korená
Katarína Petrusová
Agáta Spišáková
Lucia Miklášová a.h.