Komorné kultúrne centrum v centre Bratislavy

program

03.03. 19:00
Stopy snov

S. Murata – Predavačka

Premiéra autorskej inscenácie divadelného zoskupenia Stopy snov. Keiko je predavačka, pretože to dáva pre jej život zmysel. Okrem supermarketu nemá nič. Pracuje, pracuje, pracuje. Viac ako žena je predavačka, viac ako sestra je predavačka, viac ako človek je predavačka. Celý jej svet je tu, v supermarkete. Réžia, dramaturgia, scéna: Stopy snov, Produkcia: Martina Lukáč Jakubcová, Účinkujú : Darina Pomichalová, Michala Jariabková, Barbora Dragúňová, Tatiana Blažeková, Emil Andruška, Martin Buzalka, Márk Mezőszállási, Ema Benčíková, Markéta Bocková, Ivana Kováčiková, Michaela Dzamková
Kúpiť lístkyKalendár
11.03. 19:00
Šerosvit

Agatha /ZRUŠENÉ/

Dnešné predstavenie Agatha - 11.3.2024 - musíme bohužiaľ z technických príčin zrušiť.  Za vzniknuté komplikácie sa ospravedlňujeme.
Kalendár
13.03. 19:00
TICHO a spol.
Uvažovali ste niekedy nad tým, koľko je na svete úžasných vecí, pre ktoré stojí za to žiť? Pre ktoré sa oplatí to nevzdať? Autori: Duncan Macmillan & Johny Donahoe, Účinkuje: Miro Noga, Réžia: Robo Horňák.  
InfoKúpiť lístkyKalendár
15.03. 10:30

Úschovňa

Predstavenie je súčasťou programu festivalu Tvor.BA 2024 (https://www.tvor-ba.sk/2024/). Detský divadelný súbor Bodka, Veľký Krtíš - Víťaz celoštátnej súťaže Zlatá priadka 2023. Inscenácia o rodičoch, ktorí sa snažia perfektne vychovať svoje deti. Ale deti aj tak neboli perfektné, tak ich dali do úschovne. Réžia: Silvia Svákusová. 11:30 - Kritická udržateľnosť - diskusia s tvorcami predstavenia. Lektorka: Diana Laciaková.
Kalendár
15.03. 16:00

Slovo o Jankovi

Predstavenie je súčasťou programu festivalu Tvor.BA 2024 (https://www.tvor-ba.sk/2024/). Divadlo Naboso, Nitra - Víťaz kategórie recitačné kolektívy a divadlá poézie mládeže a dospelých, Hviezdoslavov Kubín 2023. Inscenácia je metaforou osamelosti v pohybe, svetle, vode, zvuku a slove. Autori vedú dialóg s Jankom a snažia sa zistiť, kto to vlastne je. Kde chodí nakupovať? Má správne stravovacie návyky? Využíva svoje právo slobodne voliť? Vie, čo je to metafora, metonymia, epizeuxa a veršový presah? Aké meno má napísané v čitateľskom preukaze? Kde ho dnes možno stretnúť? Kus z neho je v každom človeku, no nie každý nájde silu byť divný! Réžia: Štefan Foltán.
Kalendár
18.03. 19:00
TICHO a spol.
Dnešné predstavenie Amadeus '22 - 18.3.2024 - musíme bohužiaľ zo zdravotných dôvodov zrušiť.  Za vzniknuté komplikácie sa ospravedlňujeme.
InfoKúpiť lístkyKalendár
20.03. 19:00
TICHO a spol.
Dnešné predstavenie Všetky úžasné veci - 20.3.2024 - musíme bohužiaľ zo zdravotných dôvodov zrušiť.  Za vzniknuté komplikácie sa ospravedlňujeme.  
InfoKúpiť lístkyKalendár
22.03. 19:00
TICHO a spol.
Ako to dopadne, keď sa jedna tridsiatnička rozhodne vypovedať všetko čo má na srdiečku? Ale tak naozajstne. Bez filtra, bez pózy, bez predstieraného šťastia a bez túžby byť na chvíľu miestny Osho? Príďte, zistíte! Hrajú: Lýdia Ondrušová, Daniel Ratimorský; Réžia: Michal Jasaň.
InfoKúpiť lístkyKalendár
23.03. 19:00
Praktikábel
Pseudodokumentárna inscenácia zachytáva mierne nepravdepodobné stretnutie dvoch veľkých dramatikov. Spájajú ich tri veci – túžba nájsť pravdu v histórii, láska k písaniu a chuť na chlebíček. V roku 1938 už nebolo společensky prípustné niekoho zastreliť kvôli chlebíčku s majonézou, a tak Čapek s Karvašom vyriešia problém s eleganciou sebe vlastnou. Réžia: Matej Feldbauer, Dramatizácia: Tereza Trusinová a.h., Dramaturgia: Tereza Trusinová a.h., Scénografia: Martin Puškár a.h., Maľby: Miroslava Brňaková a.h., Hudba: Filip Krišš a.h., Karolína Krigovská a.h., Účinkujú: Šimon Peter Králik, Veronika Karolína Peštová a.h., Jerguš Horváth a.h., Mário Houdek a.h.
InfoKúpiť lístkyKalendár
25.03. 19:00
Komorná hra o troch ženách, ktoré spája tajná dohoda „spraviť svet lepším miestom“. Hrajú: Karin Adzimová, Viktória Petrášová, Lýdia Ondrušová. Réžia: Michal Jasaň
InfoKúpiť lístkyKalendár
27.03. 19:00

Jak ti dupou králíci?

Aké je to presvedčiť seba aj ostatných, že milovať sa a svoj život je jednoducho prístup, ktorý si sám vyberieš? Vraj stačí len zostať optimistom, zabudnúť na starosti, potlačiť svoje emócie a počkať, kým ti vybuchne hlava. Je hovoriť o svojom reálnom emočnom stave hrdinstvo alebo neodpustiteľný zločin? Nevieme, ale môžeme sa o tom porozprávať.
Kúpiť lístkyKalendár

Aj vďaka Vašim 2 % ideme ďalej

Aj my potrebujeme Vaše 2%!
Nám v Tichu k šťastiu nechýba veľa, len Vaše 2%. Ak stále váhate, komu darovať časť svojich daní, dajte ich nám. Urobíme za ne kopec divadla, hudby, komunitných stretnutí a mnoho iného. Sľubujeme, že budú v dobrých rukách.

Názov: TICHO a spol.
Právna forma: Občianske združenie
Sídlo: Školská 14, Bratislava – Staré Mesto 811 07
IČO: 421 80 881
IBAN: SK2202000000003908216657
NCRpo: 7386/2018

Pán Q a jeho Don Quijote

Nenechajte si újsť našu komickú trúchlohru o jednom z nás a rytierovi smutnej postavy. Pán Q a jeho Don Quijote v réžii Roba Horňáka v titulnej úlohe s Ivanom Martinkom už 25. februára v TICHO a spol. 

Predpredaj vstupeniek TU.

Sme v tom spolu

Milí diváci, ďakujeme za Vašu priazeň, vďaka Vám sa nám všetkým podarilo zvládnuť hroziacu katastrofu súvisiacu s pandémiou COVID-19. Tak ako predtým, aj teraz je zdravie nás všetkých našou prioritou. Ako iste viete, opatrenia zasiahli kultúrnu obec v nevídaných rozmeroch a neobišli ani nás. Naše financovanie pozostáva z veľkej miery z grantov a dotačných schém, ktoré boli zrušené a my sme sa tak zo dňa na deň ocitli existenčnej tiesni. Uvedomujeme si, že táto pandémia zasiahla mnohé sektory a najmä životy ľudí, ktorí sú dnes na pokraji finančnej krízy. Preto každý Váš príspevok prijímame s omnoho väčšou pokorou a zodpovednosťou. Veríme, že Vašu dôveru nesklameme.

Za každý príspevok, ktorý nám pomôže preklenúť toto ťažké obdobie vopred ďakujeme.

 

Podpor TICHO

vaše ohlasy

Komentár na FB z apríla 2016 k predstaveniu Déjà vu: “I don´t speak or understand Slovakian, and still I remember so well this fantastic play. Because great theatre doesn´t need language to be understood! Proven by Ticho a spol.” Tomas K. Solbakken Ďakujeme.