Viera Dubačová

herečka / režisérka / organizátorka

Bývalá členka hereckého súboru Divadla na Rázcestí, zakladateľka Divadla z Pasáže, riaditeľka bienálneho Medzinárodného divadelného festivalu Arteterapia, riaditeľka o.z. Animus Apertus a spoluzakladateľka Záhrady – Centra pre nezávislú kultúru v Banskej Bystrici.a i. Širokospektrálna tvorivá osobnosť, neúnavná organizátorka a občianska aktivistka.

 viac: vieradubacova.sk/o-mne

VD: “Divadelné inscenácie, ktoré som mala možnosť vidieť v divadle TICHO a spol. ma presvedčili, že umelec aj v tejto pohnutej dobe môže zostať verný svojej poetike, téme, myšlienkam. Divadlo TICHO a spol. je divadlom pre náročnejšieho diváka, alebo pre diváka, ktorý chce rásť, vzdelávať sa, či posúvať svoje vlastné hranice smerom nahor. Divadlo, ktoré prehlbuje vašu fantáziu, rozširuje obzor, prináša nové témy a podčiarkuje tie pretrvávajúce, tak takéto divadlo sa tu tvorí. Vyjadrujem obdiv tvorcom za vytrvalosť, tvrdohlavosť a odhodlanosť pokračovať v tejto náročnej tvorbe. Zvolili si tú najťažšiu možnú cestu … a jeho odkaz je jedinečný v rámci udržanie kontinuity divadelného života na Slovensku, zachovanie druhovej a žánrovej pestrosti a vytvorenie umelecky kvalitnej protiváhy v prostredí globalizácie a komercionalizácie kultúry.”

Tvorba v TICHU a spol.:

– réžia inscenácie Všade tá rieka…!, 2013
– riaditeľka festivalu ARTETERAPIA – 6. ročník sa uskutočnil v spolupráci s TICHOM a spol. a Malou scénou STU v Bratislave, 2014
– réžia inscenácie Zdanlivo slepá ulička, 2016

Všade tá rieka...!